Printsess Diana stiil moenäitusel

Printsess Diana ei huvitunud enne kihlumist moemaailmast vähimalgi määral. Noore leedi Diana Spenceri garderoobis oli vaid üks kleit, üks pluus ning üks viisakas kingapaar – ülejäänu laenas ta sõpradelt. Nii on kirjas näitusel “Diana: Her Fashion Story”, mida saab näha Londonis Kensingtoni palees.

Valmistudes kuninglikuks rolliks, alustas Diana koostööd moedisaineritega, kes talle meeldisid ning mitmest neist said tema lähedased sõbrad. Näitus esitleb printsess Diana rõivaste kaudu lugu sellest, kuidas tema stiil aastate jooksul muutus ja arenes. Siin on mõned nopped sellelt kauniste kleitide väljapanekult.

Diana sai kleitideks ja kostüümideks sageli inspiratsiooni teatrist, ooperist ja balletist. Samuti ammutas ta stiili-ideid filmistaaridelt. Printsess nautis filmikunsti ning külastas kohalikku kino, varjates end salli ja päikeseprillidega. 1987. aasta Cannes’i filmifestivalil kandis Diana kleiti, mis oli inspireeritud Grace Kelly välimusest filmis “Püüdmaks varast” (To Catch A Thief, 1955). Seda helesinist siidšifoonist kleiti, mille juurde kuulub õrn pikk sall, on peetud üheks kauneimaks kogu festivali ajaloos.

Printsess Diana 1987. a Cannes’i filmifestivali kleit Catherine Walkerilt

Lisaks luksuslikele rõivastele on Kensingtoni palee näitusel välja pandud moedisainerite joonistusi, mille järgi printsessi kleidid-kostüümid valmisid. Mõnelgi visandil on näha Diana käekirjaga lisatud märkuseid kangavaliku või lõike muutmiseks.

Merestiilis kostüüm kihlumise fotodeks. Bellville Sassoon, 1981

Kootud džemper ja plisseeseelik. Roland Klein, 1981

Meremehestiilis komplekt. Emanuel, 1980

Aastate jooksul printsess Diana huvi moekunsti vastu suurenes. Tema enesekindlus kasvas ning see paistis välja ka riietuse valikus. 1980-ndatel eelistas Diana romantilist stiili: pitsilisi ja voogavaid kangaid, volange ning tugevaid värvitoone. Need liialdused asendusid 90-ndatel tema garderoobis minimalistlikuma silueti ja rahulikumate toonidega.

Wales’i printsessina järgis Diana kuningakoja traditsiooni, kanda briti disainerite loomingut. Pärast lahutust prints Charlesist tema kuninglikud kohustused lõppesid ning ta alustas koostööd välismaiste moeloojatega. Üheks Diana lemmikdisaineriks kujunes itaallane Gianni Versace. Foto Dianast selle kleidiga ilmus Harper’s Bazaari kaanel sügisel pärast tema traagilist lahkumist.

Versace’i kleit, mille tagant paistab Mario Testino portreefoto.

Harper’s Bazaari kaanepilt, november 1997. Foto: Patrick Demarchelier, 1991

Printsess Diana 20. surma-aastapäeva puhul koostatud moenäitus jääb Kensingtoni palees avatuks 28. veebruarini 2018.

 

Fotod: www.thefashionspot.com, harpersbazaar.co.uk, Scarfinista

Save

Save