Millised parfüümid kannavad kaelarätti?

Kui peaksid disainima parfüümipudelit, käiks su peast varem või hiljem läbi mõte, et pudeli kaela ümber saab midagi siduda. Sa võiksid isegi mõelda pudeli ja inimfiguuri sarnasusele. Kuna pudelikaela ja inimese kaela nimetatakse mitmeski keeles sama sõnaga, on tõenäoline, et kaaluksid selle seose kasutamist.

 

Eelnevat võib väita, sest parfüümipudeleid, millel lipsuke kaelas, on loodud palju. Vähem on neid lõhnapudeleid, mille kaela ümber sätitud kaunistus kaelarätti või siidsalli meenutab. Kui disainer on sellise valiku teinud, siis miks? Vaatame, millist lugu kaelarätiga parfüümid kannavad.

Heloise de V. Soirée d’Eté pudeli kaunistus lehvib nagu luksuslik siidsall. Lõhna tutvustuses öeldakse, et see kannab meenutusi Provence’i pidulike õhtute elevusest. Kõikidel Heloise de V. ajalooga, ent modernsetel parfüümidel on rääkida oma lugu elatud ja teistega jagatud õnnelikest hetkedest, naudingust, reisidest ja emotsioonidest.

Parfüüm La Vie Est Belle ehk ‘Elu on Ilus!’ kannab hõbedast kaelarätti. Selle reklaami keskmes on Julia Robertsi särav naeratus. Lõhn on saanud inspiratsiooni rõõmust ja rahulolust väikeste asjade üle. Parfüüm ülistab naise loomulikku ja lihtsat ilu ning tema vabadust leida üles õnne valem.

Twilly d’Hermés on parfüüm, mille pudeliga käib kaasas Hermési ehtsast siidist pael. Twilly on suure siidräti nooruslikum versioon ning sellenimelise lõhna loomisel on mõeldud just noortele naistele. I.L.U. turundusjuht Inga Berkovich kirjeldab parfüümi järgmiste sõnadega: “soe, mõnus, pehme ja piisavalt salapärane. Tütarlapselik, aga samas väga naiselik”.

Nendest kirjeldustest jäävad kõlama õnnelikud hetked, elu nautimine, nooruslikkus ja naiselikkus. Samas sõnastuses sobib iseloomustada ka naisi, kes kannavad väikest kaelarätti – kas pole?

Fotod: www.amazon.co.uk, www.the6milliondollarstory.com, www.hermes.com, 

Scarfinista.ee

 

Kasutatud allikad: Hooaeg, kevad 2018; Säde, talv 2017/2018; www.ilu.ee;

www.the6milliondollarstory.com; www.loverte.com; www.hermes.com